Het aanmaken van een account heeft vele voordelen:
Winkelwagen
Subtotaal winkelwagen
U heeft geen product(en) in uw winkelwagen.
Terugbetaalbaar
Als je recht hebt op een terugbetaling voor dit geneesmiddel, betaal je in de apotheek een verlaagde prijs en niet de prijs die op onze webshop vermeld staat.
Terugbetalingstarief
€ 6,05 (6% inclusief btw)
Verhoogde tegemoetkoming
€ 6,05 (6% inclusief btw)
Dit product moet worden goedgekeurd door de apotheker.
Maximum toegelaten hoeveelheid in winkelwagen bereikt
Excedryn Pijn & Koorts is een geneesmiddel tegen koorts en pijn. Wordt uw klacht na 3 dagen niet minder, of wordt hij zelfs erger? Neem dan contact op met uw arts.
Wanneer mag u extra voorzichtig zijn met dit middel? Neem contact op met uw arts of apotheker voordat u dit middel gebruikt. Dit geneesmiddel bevat paracetamol. De maximale dosis mag nooit worden overschreden. Het innemen van teveel paracetamol kan tot schade aan de lever leiden, en dit kan een levertransplantatie vereisen of de dood tot gevolg hebben. Neem dit geneesmiddel niet in als u andere geneesmiddelen met paracetamol gebruikt om pijn, koorts, symptomen van verkoudheid of griep te behandelen of om u te helpen te slapen. Dit geldt voor zowel geneesmiddelen op voorschrift als geneesmiddelen die vrij verkrijgbaar zijn. Bij kinderen en adolescenten die dagelijks met 60 mg/kg paracetamol worden behandeld, is de combinatie met een ander koortsgeneesmiddel niet gerechtvaardigd, behalve in geval van inefficiëntie. Neem het middel zo kort mogelijk in en alleen zolang de klachten aanhouden. Langdurig gebruik zonder medisch toezicht kan schadelijk zijn. Alcoholgebruik dient te worden vermeden tijdens de behandeling met dit middel, want dat kan een schadelijk effect op de lever hebben. Chronisch gebruik kan leiden tot een nieraandoening. Vermijd overmatige consumptie van cafeïne tijdens het gebruik van dit product. Thee, koffie en sommige frisdranken bevatten cafeïne. Het nemen van een hoge dosis cafeïne kan leiden tot slaapproblemen, tremoren en een onaangenaam gevoel in de borst veroorzaakt door hartkloppingen. Neem contact op met uw arts voordat u dit geneesmiddel inneemt. - Als u lever- of nierproblemen heeft; - Als u erg dun (<50kg) of ondervoed bent; - Als u regelmatig alcohol drinkt Mogelijk moet u het gebruik van dit geneesmiddel vermijden of de hoeveelheid paracetamol die u inneemt, beperken. Als u een ernstige infectie heeft, omdat dit het risico op metabole acidose kan verhogen. Tekenen van metabole acidose omvatten: - Diepe, snelle, moeilijke ademhaling - Misselijkheid, braken - Verlies van eetlust Een ernstige ziekte heeft, waaronder ernstige nierinsufficiëntie of sepsis (bloedvergiftiging, waarbij bacteriën die gifstoffen produceren zich in de bloedbaan verspreiden, wat leidt tot orgaanschade) of als u lijdt aan ondervoeding, chronisch alcoholisme of als u ook flucloxacilline (een antibioticum: een middel dat bacteriën doodt) gebruikt. Bij patiënten in deze situaties is een ernstige aandoening genaamd metabole acidose (bloed- en vochtafwijkingen waardoor uw bloed zuur wordt) gemeld wanneer: - paracetamol gedurende langere tijd in regelmatige doses wordt gebruikt - paracetamol samen met flucloxacilline wordt ingenomen. Symptomen van metabole acidose kunnen zijn: ernstige ademhalingsproblemen met diepe, snelle ademhaling, slaperigheid, misselijkheid en overgeven. Neem onmiddellijk contact op met een arts als u een van deze symptomen ervaart. Raadpleeg uw arts als de pijn of koorts langer dan 3 dagen aanhoudt. Buiten het zicht en bereik van kinderen houden. Raadpleeg uw arts als één van deze waarschuwingen op u van toepassing is, of dat in het verleden is geweest.
Pijn & koorts
De werkzame stoffen in dit middel zijn paracetamol en cafeïne.
De andere stoffen in dit middel zijn gepregelatiniseerd zetmeel, maïszetmeel, polyvidone, kaliumsorbaat, talk, stearinezuur, natriumcroscarmellose, gezuiverd water, hypromellose en triacetine.
Bij het gebruik van dit middel samen met andere geneesmiddelen zijn de volgende punten van belang:
Neem dit geneesmiddel niet tegelijkertijd in met andere geneesmiddelen die paracetamol bevatten.
Het effect van paracetamol kan worden verminderd in combinatie met colestyramine (om het cholesterol te verlagen).
Overschrijd de dagelijkse dosis van dit geneesmiddel niet als u een van de volgende geneesmiddelen gebruikt: carbamazepine, barbituraten, fenytoïne, fenobarbital, primidon, isoniazide, rifampicine en ook met alcohol.
Als u zidovudine (geneesmiddel gebruikt bij behandeling van AIDS) gebruikt of probenecide, raadpleeg uw arts of apotheker.
Dit geneesmiddel kan worden ingenomen met antistollingsmiddelen (warfarine en andere coumarines), maar wanneer dit langer dan enkele dagen duurt, is er een groter risico op bloedingen.
Het effect van paracetamol kan sterker zijn wanneer het gelijktijdig wordt gebruikt met metoclopramide (tegen misselijkheid) of domperidon.
Het effect van lamotrigine (geneesmiddel tegen epilepsie) kan verminderd zijn.
Versterking van de toxiciteit van chlooramfenicol (antibioticum) is mogelijk.
Orale anticonceptiva kunnen het effect van paracetamol verminderen.
Dit product wordt niet aanbevolen als u tegelijkertijd een behandeling op lithiumbasis gebruikt.
Dit geneesmiddel kan verstoringen veroorzaken in laboratoriumtests van bloed en urine.
Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen hebben, al krijgt niet iedereen daarmee te maken. Stop met het innemen van dit geneesmiddel en raadpleeg onmiddellijk uw arts als u last heeft van: Zelden (komen voor bij minder dan 1 op de 1000 behandelde mensen): Overdosering en vergiftiging (zie rubriek " Heeft u te veel van dit middel ingenomen") Zeer zelden (komen voor bij minder dan 1 op de 10000 behandelde mensen):
Overgevoeligheidsreacties van de huid, zoals netelroos en galbulten (urticaria) en roodheid van de huid (erytheem) Plotselinge vochtophoping in de huid en slijmvliezen (bijv. keel of tong), ademhalingsmoeilijkheden en/of jeuk en huiduitslag, vaak als allergische reactie (angio-oedeem) Stevens-Johnson-syndroom (een ernstige allergische reactie met hoge koorts, blaren op de huid, gewrichtspijnen en/of oogontsteking) Trombocytopenie (een bloedafwijking met als verschijnselen blauwe plekken en bloedingsneiging) Benauwdheid door kramp van de spieren van de luchtwegen (bronchospasme) bij patiënten die allergisch zijn voor aspirine en andere NSAID's (groep pijnstillers met ontstekingsremmende en koortswerende werking) Frequentie niet bekend (kan niet worden geschat op basis van beschikbare gegevens): Anafylaxie (levensbedreigende allergische reactie gekenmerkt door bleekheid, zweten, rusteloosheid, versnelde hartslag en verminderd bewustzijn) Zwelling van de slijmvliezen van het strottenhoofd (larynxoedeem) Ernstige acute allergische reactie geassocieerd met koorts en blaren op de huid of schilfering van de huid (Lyell-syndroom) Een ernstige aandoening die het bloed zuurder kan maken (metabole acidose genaamd) bij patiënten met een ernstige ziekte die paracetamol gebruiken (zie rubriek 2) Andere bijwerkingen die kunnen optreden: Paracetamol Zelden (komen voor bij minder dan 1 op de 1000 behandelde mensen): Hoofdpijn, Buikpijn, Diarree, Misselijkheid, Braken, Obstipatie, Leverfunctiestoornissen, Leverfalen, Levernecrose, Geelzucht, Pruritus, Huiduitslag, Zweten, Angio-oedeem, Urticaria, Malaise, Duizeligheid Zeer zelden (komen voor bij minder dan 1 op de 10000 behandelde mensen): Hemolytische anemie (bloedarmoede veroorzaakt door overmatige vernietiging van rode bloedcellen), Levertoxiciteit, Troebele urine Frequentie niet bekend (kan niet worden geschat op basis van beschikbare gegevens): Bloedarmoede, Hepatitis Cafeïne Frequentie niet bekend (kan niet worden geschat op basis van beschikbare gegevens): Nervositeit, Duizeligheid Het melden van bijwerkingen Krijgt u last van bijwerkingen, neem dan contact op met uw arts of apotheker. Dit geldt ook voor mogelijke bijwerkingen die niet in deze bijsluiter staan. U kunt bijwerkingen ook rechtstreeks melden via: Federaal Agentschap voor Geneesmiddelen en Gezondheidsproducten www.fagg.be Afdeling Vigilantie Website: www.eenbijwerkingmelden.be e-mail: adr@fagg.be Door bijwerkingen te melden, kunt u ons helpen meer informatie te verkrijgen over de veiligheid van dit geneesmiddel.
Bent u zwanger, denkt u zwanger te zijn, wilt u zwanger worden of geeft u borstvoeding? Neem dan contact op met uw arts of apotheker voordat u dit geneesmiddel gebruikt. Zwangerschap Gebruik van dit middel tijdens de zwangerschap of bij vrouwen die zwanger zouden kunnnen zijn wordt afgeraden. Borstvoeding Gebruik van dit middel tijdens het geven van borstvoeding dient te worden vermeden. Vruchtbaarheid Geen gegevens beschikbaar over vruchtbaarheid.
De aanbevolen dosering is:
Jongeren en kinderen vanaf 12 jaar (gewicht tussen 40 kg en 50 kg): maximaal 4 maal per dag 1 tablet.
Kinderen jonger dan 12 jaar: niet aanbevolen voor kinderen jonger dan 12 jaar.
Jongeren en volwassenen (gewicht meer dan 50 kg): tot 3 keer per dag 2 tabletten.
| CNK | 4774261 |
|---|---|
| Organisaties | Haleon |
| Breedte | 18 mm |
| Lengte | 70 mm |
| Diepte | 86 mm |
| Actieve ingrediënten | coffeïne, paracetamol |
| Behoud | Kamertemperatuur (15°C - 25°C) |